כללי

תקנון אתר

תקנון אתר

אחד הדברים החשובים בעניין של תקנון אתר הוא של עו”ד תקנון אתר יעבור על התנאי שימוש של האתר.

חשיבות תקנון אתר

כבעל אתר חשוב שיהיה לך תקנון שמנוסח כעורך דין לשם שמירה על העסק שלך מפני תביעות משפטיות. למשל בתחום של תקנון אתר מכירות יש צורך להבין אילו נושאים יש צורך להסדיר.

הנושאים שיש להסדיר וסוגי התקנונים

תקנון אתר מכירות- מדיניות החזרת מוצרים, אחריות מוצרים, תנאי השילוח ועוד.

תקנון לסטארטאפ- הבנת ההצעה העסקית למשתמשים, אפיון הסיכונים המשפטיים וניסוח תקנון ייעודי למיזם.

תקנון לאתר תדמית- תקנון יחסית פשוט אשר מסדיר ענייני קניין רוחני ואת נושא הספאם.

העתקה של תקנון אתר

הרבה פעמים אנשים פשוט מעתיקים ממתחרים את התקנון אתר. יש לשים לב כי זו יכולה להיות פגיעה של זכויות יוצרים בבעל הזכויות המקורי של התקנון ממנו העתקתם. פעמים רבות מקבלים מכתבי התראה טרם נקיטת הליכים. זו עוד סיבה לייצר תקנון אתר באמצעות עורך דין.

עו”ד לתקנון אתר

הרבה פעמים, עורך דין של תקנון אתר מגיע מעולם דיני האינטרנט. זאת משום שניסוח תקנון אתר לוקח בחשבון כמה סוגים שונים של דינים כמו למשל דיני הצרכנות- מתי ואיך מותר ללקח להחזיר מוצר כאשר העסקה התבצעה בדרך של מכר מרחוק, אתר אינטרנט, דיני הפרטיות- איזה מידע מותר ואסור לאחסן בשרתי האתר. חוק הספאם- קבלת אישור מפורש באתר מהמשתמש לקבל חומר פרסומי. במידה ולא ייעשה כהלכה אתם חשופים לתביעות של 1,000 ש”ח להודעה.

 

איפה מוצאים עורך דין לניסוח תקנון אתר

ניתן להקיש בגוגל תקנון אתר ולראות באזור הממומן ובאזור האורגני את התוצאות. במידה ויש מאמר או אתר מסוים שתופס לכם את העין ניתן ליצור קשר ולתאם פגישה או שיחה. פעמים רבות ניסוח תקנון לא מצריך פגישה וניתן לחסוך ככה זמן יקר על פגישות ועניינים מיותרים. בד”כ העו”ד יבקש לינק לאתר בכדי להתרשם מפעילות האתר ולהתאים לכם את התקנון הרלוונטי אליכם. זכרו כי אתם מכירים הכי טוב את העסק שלכם וחשוב שתכירו את תנאי השימוש שלכם.

מאמרים נוספים: עורך דין צוואות

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *