חוק משפט

עורך דין צוואות

עורך דין צוואות

רגישות סביב ירושות וצוואת

אחד הדברים החשובים בתפקודו של עורך דין צוואות הוא לדעת את ההלכות והדינים של דיני הירושה, עבודה מול רשם הירושות, הוצאת צו ירושה, עריכת צוואה ועוד.

כאשר משפחת הנפטר חלוקה בנושאים כמו אמיתות הצוואה, השפעה בלתי הוגנת על המצווה, חשד לזיוף הצוואה, לחץ לא הוגן כלפי המצווה, קיום צוואה אחרת ועוד שלל נושאים שיכולים להתפתח סביב נושא רגיש זה.

על כן חשוב להבין את ההשלכות של כל פעולה ולעיתים אפילו יש צורך להגיב מהר כמו למשל בהליך של התנגדות לצו קיום צוואה בו יש מספר שבועות בלבד להתנגד לבקשה לצוואה.

תפקיד עורך דין צוואות

עורך דין צוואות טוב יודע לבנות אסטרטגיה נכונה עבור התיק ולתקוף בצורה נכונה את הצוואה ולהתנגד כמו למשל בנושאים הבאים:

צוואה בכתב יד- כתב ידו של המצווה היא הדרישה העיקרית בצוואה מסוג זה.

צוואה בעדים- תיחתם בפני שני עדים לאחר שהצהיר שזו חתימתו.

צוואה בפני רשות- צוואה זו צריכה להיות מול הגורם המתאים בחוק ובנוהל מסוים אחרת יכול הצוואה להיפסל.

צוואה בעל פה- כאשר אדם רואה עצמו נוטה למות יכול באמצעות שני עדים לייצר צוואה בעל פה. כמובן שזו צוואה חלשה אשר יכולה להיות מותקפת בקלות.

תפקידו של עורך דין צוואות הוא לשלוט בכל החומר הנ”ל ולייצר תוצאות ללקוחות שלו. לענות על שאלות בדרך וללוות את הלקוחות להצלחה. מאוד חשוב לעשות הערכת סיכונים לתיקים טרם כניסה לתהליך יקר ולאמוד סיכויים. עו”ד טוב ידע לעשות את זה.

זיהוי עו”ד טוב

כאשר אתם מגיעים למשרד שלו לפגישה שימו לב על התעודות שתלויות בקיר, איפה בגר ומתי בכדי לראות כמה זמן וותק יש לעורך דין. ככל שיש יותר וותק לרוב העורך דין נתקל ביותר מקרים ויכול לתרום מהניסיון שלו לתיק שלכם. יתרה מכך, רצוי לבדוק את רמת הכימיה ביניכם בשיחה כיוון שיש לכם דרך ארוכה של עבודה משותפת.

עו”ד גדול או קטן

משרדים גדולים הרבה פעמים לא מעניקים יחס אישי ומעבירים את הטיפול בתיק לעורך דין זוטר. אילו במשרדים קטנים ניתן לזכות ביחס אישי ומקצועי.

 

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *